2016/03/01

CO Z TĄ DEPILACJĄ LASEROWĄ? I CZYM JEST ENDERMOLOGIA?


Depilacja laserowa, endermologia, botoks i wypełniacze. Świadomość i wiedza to podstawa.DEPILACJA LASEROWA, ENDERMOLOGIA |
I MAŁA KONTROWERSJA |

Pewnego razu, dawno, dawno temu miałam okazję popracować przez rok w renomowanym centrum kosmetyczno - dermatologicznym. Jako studentka poszukiwałam pracy dorywczej, aby móc utrzymać się samodzielnie na studiach. Zaczęłam pracę w recepcji, która początkowo wydawała mi się lekką i przyjemną. Nic bardziej mylnego. Wszystko to, co działo się w gabinetach, w kalendarzu wizyt, w magazynku z kosmetykami leżało po stronie "dziewczyn z recepcji".

Zamówienia w aptekach, rozliczanie drogich preparatów, sprawdzanie zapasów, umawianie wizyt, umawianie lekarzy, zachowanie czystości w holu, ogromna wiedza z zakresu tego, co oferował gabinet (dla laika to był mały armagedon), rozliczanie kasy i wiele wiele innych spraw. Z racji konieczności zaznajomienia się z oferowanymi przez centrum zabiegami musiałyśmy wiele się o nich nauczyć, chodziłyśmy na szkolenia wewnętrzne, a nawet kilka przetestowałyśmy na własnej skórze. Dlatego też dziś chciałabym w bardzo podstawowy i przystępny sposób opowiedzieć o podstawowej wiedzy na temat niektórych zabiegów. Czasami spotykam się z takimi sytuacjami, że moje koleżanki nadal nie wiedzą nic na temat depilacji laserowej, o endermologii nie słyszały wcale, a niektóre Panie w gabinetach kosmetycznych nie posiadają wystarczającej wiedzy i mogą "niechcący" zrobić krzywdę zamiast pomóc. Wszystko jest dla ludzi, szczególnie zdobycze techniki w branży kosmetycznej. Nawet ceny już nie są odstraszające! Same zobaczcie!


Postaram się Wam przybliżyć temat: 

  • depilacji laserowej 
  • endermologii 
  • botoksu, wypełniaczy itp. 

1. DEPILACJA LASEROWA

Na rynku ciągle pojawiają się coraz nowsze urządzenia do domowego użytku, które mają pomóc nam raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia. I tu pojawia się problem, gdyż tego typu domowe urządzenia NIGDY nie usuną Wam trwale owłosienia z nóg, pach, okolic bikini. Jedynym sprzętem, który TRWALE usuwa włoski jest laser diodowy. Najlepszym na rynku laserem jest obecnie laser diodowy firmy Lumenis typ Light Sheer lub Light Sheer Duet. Zwracajcie uwagę na oferowane sposoby depilacji i to, na jakich urządzeniach pracuje personel w gabinetach! Takie urządzenia są drogie i tylko duże gabinety mogą sobie na nie pozwolić. JEDYNIE LASER DIODOWY jest w stanie usunąć trwale włoski. Starszy typ laserów diodowych usuwa owłosienie boleśnie (zależy jaki macie próg bólu), dlatego też należy zgłosić się do gabinetu 1h wcześniej, aby skorzystać ze znieczulenia miejscowego (najlepszy sposób to maść znieczulająca EMLA - można wykupić ją samemu w aptece). Zabiegi laserowej depilacji należy wykonać w serii 3-5 zabiegów, w odstępie ok. 2-3 miesięcy. Koszt takiego zabiegu depilacji laserowej laserem diodowym jest wyższy od innych zabiegów depilacji (np. światło IPL nie usunie trwale włosów!) i waha się w granicach: uda - 250 zł/zabieg, pachy 220 zł/zabieg, bikini podstawowe 220 zł/zabieg. Raz na zawsze można pozbyć się kłopotu z depilacją, często bolesną. Można poprosić swoich bliskich, aby w danym roku z okazji wszystkich świąt: urodzin, dnia matki, dnia kobiet, walentynek, imienin, rocznicy ślubu zafundowali nam 3-4 zabiegi depilacji, na daną partię ciała, która najbardziej nas męczy i wprowadza w zdenerwowanie. Serio, taki sposób może się udać!:) 

2. ENDERMOLOGIA 

Endermologia nie jest jeszcze dobrze znana kobietom, a powinna! Jest to świetny zabieg, nieinwazyjny, który pomaga w walce z cellulitem, utratą jędrności skóry. Zabieg ten wykonuje się kobietom w celu modelowania sylwetki, pobudzenia produkcji kolagenu, poprawienia krążenia krwi i limfy. Zabiegi endermologii poleca się kobietom przed ciążą (poprawia się jędrność skóry), po ciąży (poprawia się jędrność skóry, zmniejsza obwód brzucha, ud, znika cellulit) oraz kobietom borykającym się z cellulitem. Sam zabieg jest nieinwazyjny, przyjemny i wygląda następująco: ubieramy specjalny biały kostium i następnie ciało poddawane jest masażowi dwóch rolek, które działają w podciśnieniu. Efekty są rewelacyjne! Sama widziałam efekty przed i po klientek i z pełną świadomością powiem - to jest ten sposób na walkę z cellulitem! Już nie tylko gwiazdy mogą sobie na to pozwolić! Efekty widoczne są po ok 10 zabiegach (to jest standardowa liczba zabiegów, można wykupić kilka, a w razie "większej" potrzeby zrobić ich więcej, do skutku). Zabiegi wykonuje się co 2 - 3 dni. Należy wówczas pić dużo wody oraz stosować lekkostrawną, zdrową dietę i ruch. Koszt 1 zabiegu to ok 110 zł. 

3. BOTOKS, WYPEŁNIACZE - temat kontrowersyjny

  • Botoks, czyli toksyna botulinowa to inwazyjny sposób na czasowe usunięcie zmarszczek mimicznych. ZMARSZCZEK MIMICZNYCH, czyli kurzych łapek, zmarszczek mimicznych czoła, zmarszczek poprzecznych warg itp. Poprzez wstrzyknięcie botoksu następuje "zamrożenie" funkcjonowania mięśnia, poprzez zablokowanie przesyłania impulsu do skurczu mięśnia. Efekty utrzymują się od 6-8 miesięcy. Stosowanie botoksu z umiarem i dosyć wcześnie (ok 30 r.ż.) opóźnia powstawanie pierwszych zmarszczek. Jest to również zabieg polecany przed ważnymi w życiu wydarzeniami, jeżeli chcemy wyglądać młodziej, delikatniej (ślub, podróż życia, objęcie ważnego stanowiska, sesja zdjęciowa) lub dla poczucia zadowolenia. Ważne, aby znać umiar. Jak ze wszystkim. Cena jednego zabiegu to ok 500 zł (w zależności od zużycia danej ilości preparatu). 
  • Wypełniacze, czyli KWAS HIALURONOWY stosuje się do wypełniania zmarszczek. Z reguły wypełniacze stosuje się do zmarszczek głębokich, widocznych (np. lwia zmarszczka, zmarszczki wokół ust itp.). Efekt utrzymuje się ok. 9-12 miesięcy. Koszt takiego zabiegu zaczyna się od 1300 zł. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym.
Muszę dodać, ze tego typu zabiegi w dobrych salonach wykonują JEDYNIE LEKARZE ze specjalnością medycyny estetycznej. Dla klientów powinno stanowić to punkt odniesienia, jak również opinie na temat danego lekarza. 

Mam nadzieję, że nieco przybliżyłam Wam pewne kwestie związane z depilacją laserową, zapoznałam Was z endermologią oraz opisałam różnice pomiędzy botoksem a wypełniaczami (kwasem hialuronowym). Nigdy nie wiadomo co i kiedy nas spotka w życiu. Świadomość to podstawa i moja dewiza:)

Z pozdrowieniami, 

Jo.

Depilacja laserowa, endermologia, botoks i wypełniacze. Świadomość i wiedza to podstawa.
źródło: www.dermed.pl

Depilacja laserowa, endermologia, botoks i wypełniacze. Świadomość i wiedza to podstawa.
źródło: www.dermed.pl

Depilacja laserowa, endermologia, botoks i wypełniacze. Świadomość i wiedza to podstawa.

Depilacja laserowa, endermologia, botoks i wypełniacze. Świadomość i wiedza to podstawa.

Depilacja laserowa, endermologia, botoks i wypełniacze. Świadomość i wiedza to podstawa.

Depilacja laserowa, endermologia, botoks i wypełniacze. Świadomość i wiedza to podstawa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz