2016/01/16

WROCŁAW ZOSTAŁ STOLICĄ

Wrocław został stolicą kultury
WROCŁAW ZOSTAŁ STOLICĄ |
KULTURALNIE |

Wrocław - tu mieszkam, tu żyję. Tutaj płacę podatki, korzystam z dobrodziejstw oferowanych mieszkańcom. Trochę narzekam, ostatnio nawet bardzo (przez smog, ale to temat na inną dyskusję). Potrafię też się z niego cieszyć i być dumną. Wrocław ma swój klimat. Ten klimat odczujesz natychmiast, on Cię otacza, pochłania, wciąga, zaskakuje. Zafascynowany nowoczesnością, gonitwą za wielkim światem, za doścignięciem tych największych, najsilniejszych, naj... Czasami nieporadnie, momentami przesadnie, chwilami nieudolnie.

Latem promienie słońca zalewają ruchliwe ulice, ozłacają budynki, zmuszają do zmrużenia oczu przechodniów, którzy widzą tylko pojedyncze promienie słońca i cienie ludzi pojawiające się na chodnikach... Jaki to piękny widok! Złote miasto, rozpalone emocjami, buchające żarem energii. Wieczory są zachwycające, pełne ulgi po pracowitym dniu, radosnych twarzy, spacerowiczów, rowerzystów, kolejek za naturalnymi lodami, lansu i awangardy, pokolenia lat 30- stych spoglądających z okien kamienic. W zaułku z dobrym jedzeniem smakosze skosztują klimatu retro. Spragnieni kosmopolityzmu znajdą swoją "Rue de Faubourg". Nastawieni na odpoczynek rozłożą koc na polanie w otoczeniu przyrody dającej ochłodę i chwilę ciszy.

Wrocław to mieszanka kultur, mody na coś, powrotu za czymś, kreowania czegoś, inspiracji skądś... Nie jest jednoznaczne, jest za to skąpane w historii, którą zaczyna pielęgnować, w historii niemieckiej, żydowskiej i polskiej przenikających się każdego dnia, w każdym oddechu przechodnia, w każdym zaułku i każdej kamienicy. 

Dziś Wrocław zaprasza i Ciebie. Poznaj go, poznaj ten klimat, poznaj nas... W 2016 roku Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury. Przygotowano dla nas i dla naszych gości tak wiele, tyle jest do zobaczenia, do przeżycia, do poczucia.

Wrocław, ESK, klimat, kultura
źródło: www.inspirujemniezycie.pl
Wrocław, ESK, klimat, kultura
źródło: www.inspirujemniezycie.pl
Wrocław, ESK, klimat, kultura
źródło: www.strefabiznesu.gazetawroclawska.pl
Zaplanuj weekend, przyjedź. Spakuj małą walizkę, zabierz męża, chłopaka, rodzinę. Zapragnij Wrocławia, jego historii, jego miejsc. Spotkaj ludzi, poczuj się przez chwilę, jakbyś żył tu na co dzień. Wówczas poczujesz ile może Ci podarować.  Przecież Wrocław to miasto spotkań... i Europejska Stolica Kultury 2016:)

Pozdrawiam,

Jo.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz