2016/08/17

KWIATY - INFORMACJE I INSPIRACJE


Bardzo lubię kwiaty. Zarówno w postaci roślin doniczkowych, rabatowych jak i ciętych. Zachwycają mnie bukiety skomponowane w sposób naturalny, lekki, swobodny. Lubię zapachy, ciekawe liście oraz nietypowe właściwości. 

Aby ugruntować podstawowe informacje o kwiatach należy w pierwszej kolejności uświadomić sobie, że a) kwiaty są źródłem wielu alergenów i b) większość bywa toksycznych. Nawet najpopularniejsze okazy, jak w sezonie bożonarodzeniowym - znana "gwiazda betlejemska" - są silnie trujące. Na kwiaty trzeba uważać mając w domu dzieci oraz zwierzaki. Sama doświadczyłam kiedyś silnej alergii w pracy na hiacynty - łzawienie oczu i kichanie przeszły jak ręką odjął, gdy kwiaty znalazły się w określonej odległości od mojego biurka.

Kwiaty są piękne. Są jednym z wielu cudów natury. Bywają niezwykle delikatne lub też bardzo silne. Odpowiednie traktowanie może przedłużyć żywot bukietu, a kilka specjalnych trików pozwoli donieść delikatne kwiaty do domu, np. przypalenie końcówki łodygi maku powoduje piękne jego rozkwitanie oraz poprawia trwałość maków w bukiecie. 

Wszelkie takie informacje zbieram z książek i vlogów na youtube. Polecam Wam moją ulubiona vlogerke Robin z Bootah Jardin Florists, która pokazuje krok po kroku jak zrobić piękne bukiety i kompozycje. Jest skarbnicą wiedzy, którą chętnie się dzieli. Jeżeli bierzecie udział w różnych uroczystościach, a nie chcecie wręczać komuś kwiatów w stylu "celofan i plastikowe kokardy" zróbcie bukiet same! Nie jest to trudne, ale wymaga chęci i czasu. 

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć - inspiracji. Zrobi się miło i kobieco:)

Z pozdrowieniami,

Jo. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz